MARZENA. Imiona

   HOME -> Imiona

MARZENA


Imię :

MARZENAPochodzenie: Pochodzenie: staropolskie
Znaczenie imienia: zdrobnienie od imienia Małgorzata
Liczba dla imienia: 7
Znak zodiaku: Ryby
Planeta: Neptun
Imieniny obchodzi:
26 Kwietnia

   Imię Marzena nie pochodzi od "marzenia", lecz jest staropolskim zdrobnieniem Małgorzaty. Zauważmy w tym miejscu, że imię Małgorzata (*margarites*, "perła" po grecku) było przekręcane jak rzadko które i w różnych językach zrobiła się z niego Rita, Greta, Maggie, a u Amerykanów nawet Peg.

Liczba imienia Marzena wynosi siedem, co jednak kojarzy się z "marzeniami" i "nocnymi marami", gdyż siódemka jest liczbą ludzi natchnionych i wrażliwych, mających skłonności do mistycyzmu i zanurzania się w swoich prywatnych światach, pełnych tajemnic i marzeń.

Marzeny żyją więc zwykle nieco na uboczu od światowego gwaru. Nie są przesadnie towarzyskie; zachowują się tak, jakby chroniły swoją intymność i odrębność przed wścibskim okiem. Mają mnóstwo swoich ulubionych zakątków, pamiątek, melodii i innych szczegółów, które pobudzają ich fantazję, choć dla innych ludzi mogą być bez znaczenia. Zainteresowanie ich są rzadkie i elitarne. Często imię to nadane dziewczynce jest zapowiedzią talentów artystycznych, jakie się u niej rozwiną - choć, trzeba przyznać, dorobek Marzen pozostaje znany raczej wąskim kręgom, a one same rzadko stają się popularnymi gwiazdami.

Marzena jest jednym z tych imion, z którymi najlepiej się czują kobiety ze znaku Ryb - subtelne i trochę "nie z tego świata". Zgodne jest też to imię z charakterem Wodników i Raków. Wagom i Bykom to imię doda wrażliwości, a Skorpionom, Koziorożców i Pannom - intelektualnej bystrości. Dla ognistych Baranów, Lwów i Strzelców imię to jest chyba zbyt delikatne.