OLGA. Imiona

   HOME -> Imiona

OLGA


Imię :

OLGAPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: "szczęśliwa, zdrowa, pełna życia"
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Baran
Planeta: Mars
Imieniny obchodzi:
11 Lipca

   Imię Olga przywędrowało do nas drogą bardzo okrężną. Narodziło się wśród germańskich plemion zamieszkujących Skandynawię, wśród Wikingów. Brzmiało wtedy "Helga", co znaczyło "zdrowa" lub "pełna życia". Kiedy Wikingowie, owi dzielni wojownicy, ponad tysiąc lat temu podbili Ruś, imię Helga zmieniło się w "Olga". Imię to nosiła władczyni Kijowa, która twardą ręką trzymała w posłuchu krnąbrnych poddanych i popełniła liczne okrucieństwa. Rusini wybaczyli jej to, gdyż zbudowała potęgę Kijowa; wybaczył jej też Kościół, bowiem przyjęła chrzest.

Dodajmy na marginesie, ze w tym imieniu tkwi bardzo stary rdzeń niosący znaczenie "cały", "zdrowy" lub "szczęśliwy". Z tego źródła pochodzi greckie słowo "hologram", nasze "cały" i "całować się" oraz niemieckie pozdrowienie "Heil!".

Jeżeli się nastroimy na wibracje imienia Olga, wyda się nam ono najpierw łagodne i zachęcające, jakby obiecywało zaciszną przystań... W końcu Olga brzmi podobnie jak "ulga". Ale to tylko pozory. Imię to mieni się w oczach niby hologram i pod miłą powierzchnią otwierają się jakiś głębie i tajemnice. Liczba imienia Olga wynosi bowiem pięć. Jak wiadomo, liczba ta oznacza ludzi dzielnych, pełnych inicjatywy, ale też niespokojnych duchem i mających żyłkę ryzykantów.

I Olgi takie właśnie są. To w istocie rogate dusze. Potrafią się przystosować do każdych warunków, więc również w środowisku ludzi spokojnych, statecznych i dbających o swoją opinię nie będą nikogo na siłę szokować. Jednak prawdziwym celem ich życia jest przygoda, doświadczanie wciąż nowych i dziwnych wrażeń, podróże i kosztowanie egzotyki. Pociąga Olgi wszystko, co obiecuje nowość, sukces i zwycięstwo. Kiedy wymaga tego sytuacja, potrafią być groźnymi konkurentkami dla silnych mężczyzn. Tak więc możemy sobie wyobrazić Olgę jako elegancką damę, dla której ulubiona rozrywką są... skoki ze spadochronem! Życie z Olga dostarczy jej wybranemu wielu mocnych wrażeń. Kobiety o tym imieniu potrafią działać niby środek dopingujący - ale mężczyzna musi mieć silny charakter, aby sprostać takiej partnerce.

Olga to imię najbardziej odpowiednie dla naładowanych energią Baranów i Skorpionów, a w następnej kolejności dla Lwów, Strzelców, Wodników i Bliźniąt. Olgi Koziorożce potrafią potężne siły tkwiące w swoim imieniu zaprząc do twórczej pracy. Byki, Raki i Ryby pod wpływem tego imienia mogą w pewnym stopniu zejść na manowce. Dla Wag i Panien imię Olga może okazać się zbyt niepokojące.