RÓŻA. Imiona

   HOME -> Imiona

RÓŻA


Imię :

RÓŻAPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: "róża" (kwiat)
Liczba dla imienia: 8
Znak zodiaku: Skorpion
Planeta: Uran
Imieniny obchodzi:
6 Marca, 23 Sierpnia, 30 Sierpnia, 4 Września

   Imię Róża brzmi tak samo jak nazwa kwiatu i od tego kwiatu - pięknego, choć kolczastego - się wywodzi. Wspomnijmy w tym miejscu o świętą Różę z Limy, która za życia była skromną zakonnicą, w niebie zaś dostała pod opiekę całą Amerykę Południową.

Liczba imienia Róża równa się osiem i kojarzy się z życiem twardym, pełnym trudów i rywalizacji. Istnieje wiele magicznych pokrewieństw pomiędzy różą kwiatem a właściwościami tego imienia. Róża jest ciernista i kłując się jej gałązkami, trudno zachować spokój i rozsądek - z kolei Róże są naturami nerwowymi i niespokojnymi. Ciernie róży kojarzą się z męczeństwem - a imię Róża wskazuje na charakter skłonny do przeżywania emocjonalnych napięć, pasji i namiętności. Płatki róży mają kolor purpury, czyli barwę cesarskich płaszczy - Róże zaś chętnie obracają się w kręgu władzy i dużych pieniędzy. Zgodnie z tym, co symbolizuje czerwień róż, Różom zdarza się stawiać wszystko na jedną kartę, podejmować decyzje na zasadzie "wszystko albo nic", "raz kozie śmierć".

Wśród planet podobne nastroje wzbudza Uran i to on jest planetarnym patronem imienia Róża. Ze znaków zodiaku niespokojne wibracje tego imienia najbliższe są Skorpionowi. Dobrze wejdą w role wskazane przez to imię również dziewczęta ze znaków Lwa, Barana i Wodnika, a także Bliźniąt i Strzelca. W Rybach i Wagach może ono wydobyć na jaw ich talenty artystyczne. Dla pozostałych znaków istnieje na szczęście długa lista imion bardziej odpowiednich.