SŁAWOMIR. Imiona

   HOME -> Imiona

SŁAWOMIR


Imię :

SŁAWOMIRPochodzenie: Pochodzenie: starosłowiańskie
Znaczenie imienia: ten, co niesie pokój i sławę
Liczba dla imienia: 9
Znak zodiaku:
Planeta:
Imieniny obchodzi:
17 Maja, 5 Listopada

   Imię "Sławomir" to jakby "masło maślane" - równie dobrze mogłoby istnieć imię "Miromir" albo "Sławosław". Trzeba bowiem wiedzieć, że u dawnych Słowian słowa "mir" i "sława" oznaczały to samo: autorytet, posłuch, głos decydujący. Tak więc "Sławomir" to ktoś, kogo inni mają słuchać... do kwadratu.

Ta wróżba się raczej nie sprawdza. Może winna jest temu liczba imienia - dziewiątka. Sławomirowie są z natury krytykami: prędzej zobaczą jakąś dziurę w całym, niż zaproponują pozytywne rozwiązanie. Tak więc Sławomirowie głównie krytykują i wydziwiają, a błędy popełnia kto inny. Za to mają wrodzone poczucie humoru, szybki refleks i dobrze sobie radzą w nietypowych sytuacjach. Są dobrymi kompanami; można zawsze liczyć na to, że w ich towarzystwie coś będzie się działo. Bowiem Sławomirowie są wrogami szarości, nudy i małej stabilizacji. Czują, że żyją, gdy świat wokół nich jest pełen barw, ruchu i mocnych wrażeń. Nic dziwnego, że najsłynniejszy z nich, Sławomir Mrożek, wyprowadził się do Meksyku!

Wśród znaków zodiaku to imię najbliższe jest Wodnikom, a także Bliźniętom, Pannom - i oczywiście Skorpionom. A ich ulubioną planetą jest Uran.