TADEUSZ. Imiona

   HOME -> Imiona

TADEUSZ


Imię :

TADEUSZPochodzenie: Pochodzenie: aramejskie
Znaczenie imienia: "barczysty" lub "śmiały"
Liczba dla imienia: 3
Znak zodiaku: Strzelec
Planeta: Jowisz
Imieniny obchodzi:
28 Października

   Imię Tadeusz nosił jeden z dwunastu apostołów. Jako święty był szczególnie czczony na Litwie. Był także opiekunem tych, którzy znaleźli się w beznadziejnych opałach. Gdy Polska znalazła się w takiej sytuacji - zajęta przez zaborców - na czele pierwszego powstania stanął pochodzący z Litwy Tadeusz Kościuszko. Adam Mickiewicz swój wielki epos dziejący się w jego ojczystej Litwie zatytułował "Pan Tadeusz". Polacy chrzcili tym imieniem swych synów, gdy chcieli, by ci wyrośli na patriotów. Imię to w języku aramejskim (czyli w ojczystym języku Jezusa i apostołów) znaczyło tyle, co "barczysty", "krzepki", czy też "śmiały".

Jego liczba to trójka, liczba, która w numerologii oznacza odwagę, dzielność, wiarę we własne siły, błyskotliwość umysłu i powodzenie w życiu. Wibracje imienia Tadeusz odpowiadają astrologicznym wpływom Jowisza.

Zgodnie z tym, co powiedziano, Tadeuszowie to chłopcy "do tańca i do różańca". Zwykle w młodym wieku dobrze dają sobie radę we wszystkich konkurencjach wymagających ruchu i zręczności, a także współdziałania w grupie rówieśników. Często zostają kapitanami podwórkowych drużyn i szybko zdobywają sprawności w harcerstwie. Wcześniej niż ich koledzy zdają egzaminy na prawo jazdy i w ogóle są pierwsi we wszelkich męskich konkurencjach. Także w późniejszym wieku Tadeuszom konieczne jest do szczęścia takie poletko, na którym byłby najlepszy, toteż wielu wśród nich jest zamiłowanych wędkarzy, krótkofalowców i innych hobbystów. Przebojowa natura Tadeusza nie przeszkadza mu jednak harmonijnie włączyć się w życie rodzinne i społeczne. Zwykle wierny jest on rodzinnym tradycjom i często realizuje ambicje swoich przodków po mieczu. Często Tadeuszowie obsadzają te zawody i role społeczne, w których konieczna jest odpowiedzialność za innych, troska o wspólne dobro i sprawy społeczne. W gronie rodziny idealni są w roli dobrych wujaszków.

Jak już powiedziano, planetą Tadeuszów jest Jowisz, a w związku z tym imię to najlepiej odpowiada ognistej i społecznej zarazem naturze Strzelca. Ze względu na zamiłowanie do tradycji i harmonijnego rozłożenia swoich sił imię to opowiada również znakom Raka, Wagi i Ryb. Również zgodny Byk i sumienna Panna mogą śmiało nosić to imię i traktować je jako źródło energii. Oczywiście można też je polecić ognistym Lwom i rzutkim Bliźniętom; może też łagodzić nieokrzesany charakter Baranów. Z różnych powodów nie jest ono najbardziej odpowiednie dla Skorpionów, Koziorożców i Wodników.