TEOFIL. Imiona

   HOME -> Imiona

TEOFIL


Imię :

TEOFILPochodzenie: Pochodzenie: greckie
Znaczenie imienia: "miły Bogu"
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Koziorożec
Planeta: Merkury
Imieniny obchodzi:
5 Marca, 27 Kwietnia, 2 Października, 13 Października, 20 Grudnia

   Imię Teofil znaczy dokładnie to samo, co nasz Bogumił, czyli "miły Bogu". Imię to było tłumaczone na różne języki. Po łacinie Teofil nazywa się Amadeusz, a po niemiecku - Gottlieb (czytaj: "gotlip").

To pobożne imię kojarzy się jednakże również z ciemnymi siłami. Po Europie krążyła w różnych krajach legenda o czarowniku, który podpisał umowę z diabłem, przez co zyskał moc czynienia cudów i długiego życia. U nas był to pan Twardowski, w Niemczech - doktor Faust. Otóż pierwszym bohaterem tej legendy był czarownik Teofil, który jednak na szczęście, dzięki gorącym modlitwom, zdołał się od diabła uwolnić.

Wydaje się, że z imieniem Teofil wiąże się życie pełne obowiązków, ambicji i szeroko zakrojonych planów. Liczba tego imienia Teofil wynosi jeden, a to przecież liczba pionierów, budowniczych i założycieli. Imię to znaczy "ulubieniec Boga", a tacy zwykle tu, na ziemi, zajmują się rzeczami naprawdę odpowiedzialnymi.

Jeden znak zodiaku idealnie pasuje do charakteru Teofilów. Jest to wytrwały, zdolny do trudów i poświęceń Koziorożec. Zgodne jest to imię również ze znakami, którym patronuje Merkury, czyli Panny i Bliźniąt. Bykom i Wagom pomoże twórczo wykorzystać ich artystyczne uzdolnienia. Również Skorpion korzystnie odbierze wpływy tego imienia.