WALDEMAR. Imiona

   HOME -> Imiona

WALDEMAR


Imię :

WALDEMARPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: "sławny władzą"
Liczba dla imienia: 8
Znak zodiaku: Skorpion
Planeta: Mars i Saturn
Imieniny obchodzi:
5 Maja, 11 Grudnia

   Imię Waldemar jest germańskiego pochodzenia; znaczyło "sławny władzą". U nas pojawiało się już w średniowieczu, chociaż najwięcej sławy przysporzyła mu Helena Mniszkówna, tak nazywając męskiego bohatera swojej powieści "Trędowata".

Liczba imienia Waldemar wynosi osiem, co oznacza, że imię to pasuje do ludzi twardych, zawziętych i grających o wysokie stawki.

Waldemarowie od małego znają swoje cele, do których dążą z uporem. Zwykle nie jest im łatwo, zresztą obierają sobie bardzo szczytne zadania. Życie ich nie rozpieszcza i zmusza po poświęceń, ale oni nie zrażają się i robią swoje. Dużo ryzykują, ale po każdym upadku stają na nogi i zaczynają od początku. Są trudnymi przeciwnikami i niełatwo jest z nimi wygrać. Nie boją się odpowiedzialności i mało przejmują się tym, co inni o nich myślą i mówią. Na końcu tej ambitnej drogi widać sukcesy, pieniądze i sławę, jednakże Waldemarowie najwyżej sobie cenią to, nad czym musieli się natrudzić.

Imię Waldemar najlepiej przysłuży się upartym i wytrwałym Skorpionom, zdyscyplinowanym Koziorożcom, a może również Pannom i Baranom.