WILHELM. Imiona

   HOME -> Imiona

WILHELM


Imię :

WILHELMPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: "chętnie stający w obronie"
Liczba dla imienia: 9, 7 i 6
Znak zodiaku:
Planeta:
Imieniny obchodzi:
10 Stycznia, 6 Kwietnia, 25 Czerwca

   Wilhelm to stare germańskie imię, które znaczyło: "chętnie stający w obronie". Młodzieniec, który tak się nazywa, rzeczywiście może stać się godny licznych królów i rycerzy - swoich imienników. Liczba imienia równa się dziewięć, co oznacza - wraz z historią tego imienia - że Wilhelmowie są naturami górnymi i chmurnymi, gotowymi sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga. Wilhelmowie chodzą pod prąd, a nie tam, gdzie idzie tłum. W polityce zapiszą się albo do UPR, albo do anarchistów, na pewno nie do żadnej "partii środka". Na wakacje wolą wyjechać na Spitsbergen niż na ciepłą Majorkę.

Jeżeli zmienić parę liter, powstanie Wiliam, co przypomina angielski wariant tego imienia. Numerologicznie jest to siódemka, czyli Wiliam będzie bystrym intelektualistą, biegłym w mówieniu i pisaniu.

Jest jeszcze Wilam - a to z kolei SZÓSTKA, więc z całej trójki Wilam będzie najbardziej zgodny, skłonny do współdziałania, najbardziej praktyczny i oddany poważnemu życiu na łonie rodziny.

Jeżeli chodzi o znaki zodiaku, to ekscentryczny Wilhelm powinien być Skorpionem lub Koziorożcem, wszechstronnie utalentowany Wiliam - Bliźniętami lub Wodnikiem, natomiast prostoduszny Wilam - Bykiem, Rakiem lub Rybami.