WIOLETTA. Imiona

   HOME -> Imiona

WIOLETTA


Imię :

WIOLETTAPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: "fiołek"
Liczba dla imienia: 4
Znak zodiaku: Byk
Planeta: Wenus i Neptun


Imieniny obchodzi:


   Imię Wioletta pochodzi od łacińskiej nazwy fiołka, *viola*. Znaczy więc po łacinie i po włosku to samo, co drugie "fiołkowe" imię, Jolanta, po grecku.

Również liczba imienia - cztery - jest ta sama, co u Jolanty. Liczba imienia Wioletta równa się cztery także wówczas, kiedy piszemy "V" na początku imienia.

Wioletta, tak samo jak Jolanta, podlega magii fiołkowych kwiatów, które podobnie jak to imię przypominają o wiośnie, cyklu odradzania się żywych istot, o miłości i pokusie. Dlatego zapewne imię Wioletta z upodobaniem jest używane jako pseudonim przez estradowe kusicielki.

Wioletty to dusze bogate i złożone. Łączą w sobie romantyczne marzycielstwo, wrażliwość na piękno, poezję i muzykę z zamiłowaniem do wygód, bogactwa i rzeczy trwałych. Potrafią przeżywać wzloty i wzruszenia - ale i dobrze liczyć materialne korzyści.

Wioletty są takie, jakim w zodiaku jest znak Byka - znawca piękna i miłości, ale i miłośnik materialnych wygód. Imię Wioletta ma w sobie coś z żywiołu powietrza, wiąże się więc z lotnością umysłu i natchnieniem - przez co odpowiednie jest również dla powietrznych znaków Wagi, Wodnika i Bliźniąt. Można je również polecić romantycznym Rybom i Rakom.