WŁODZIMIERZ. Imiona

   HOME -> Imiona

WŁODZIMIERZ


Imię :

WŁODZIMIERZPochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: "władaj mając autorytet"
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Wenus


Imieniny obchodzi:


   Imię Włodzimierz powinno właściwie brzmieć "Włodzimir", lecz jak wiele słowiańskich imion zostało przez naszych przodków przekręcone. "Włodzi" pochodzi od władzy, władania; słówko "mir" oznaczało u dawnych Słowian porządek, prawo, także autorytet i sławę, a w języku rosyjskim zaczęło także znaczyć "świat" i "pokój". Tak więc imię Włodzimierz można rozumieć jako magiczne zaklęcie-życzenie: "rządzą mając autorytet" albo "zdobądź autorytet rządząc" (co prawie na jedno wychodzi). Tak czy inaczej, imię to powstało jako imię dla światłych i rozumnych władców.

Dziś już mało w nim czujemy owych jowiszowych, władczych wibracji, dla nas ma ono raczej charakter planety Wenus - emanuje łagodnością, zamiłowaniem do zgody i porządku, a także poczuciem harmonii i piękna. Jest to zgodne z liczbą tego imienia, którą jest obecnie dwa, liczba dyplomatów i mediatorów.

Włodzimierzowie mają wielki talent do życia we wszelkich grupach i działania w zespołach i strukturach. Potrafią zaspokoić sprzeczne wymagania różnych swoich klientów, zwierzchników i kontrahentów. Umieją dyplomatycznie wybrnąć z trudnych sytuacji. Bez trudu już jako mali chłopcy uczą się zasad grzecznego zachowania, estetycznego jedzenia i salonowej konwersacji. Potrafią pozyskiwać sobie sympatię i poparcie ludzi, a także wykorzystywać słabostki konkurentów. Kiedy przyjdzie potrzeba, potrafią stanąć na czele i wykazują wtedy się sporą odpowiedzialnością - ale, zgodnie z naturą numerologicznych dwójek, milsza jest im rola zastępcy, działającego dyskretnie doradcy i pomocnika. Patronująca im planeta, Wenus, obdarza ich także talentami w dziedzinie sztuk, z muzyką, aktorstwem i malarstwem na czele.

Na rozwój pewnych znaków zodiaku imię to wpływa znakomicie, na inne gorzej. Na pewno wspomaga wrodzone uzdolnienia znaków Wenus - Wagi i Byka oraz Raka i Ryb. Dobrze też wpływa na Bliźnięta i Wodniki, na Lwy, Strzelce i Panny, zwiększają ich wrażliwość i talenty artystyczne. Mniej odpowiednie jest dla Baranów, Skorpionów i Koziorożców, którym potrzebna jest z natury większa samodzielność i brak oporów.